Merle ja Janis Tammiksaare - kes me oleme?

Oleme hakkajad noored Rõuge vallas, kes otsustasid alustada õlikanepi kasvatamisega ning valmistada saadud toorainest enda Sativa kanepitooteid. Enamus töid teeme kahekesi, vahetevahel kaasame ka teisi pereliikmeid. Elame ja toimetame Rõuge vallas asuvas Kanarbiku talus.

Mina (Merle) olen varasemalt omandanud ärijuhtimise eriala Võrumaa Kutsehariduskeskuses ning läbinud kaugõppes Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis põllumajandustootja eriala. Peamiselt olen tegelenud raamatupidamise ning äriplaanide kirjutamisega.

Janis on kuldsete kätega andekas mees, kes oskab teha peaaegu kõike. Ta on omandanud Tartu Kutsehariduskeskuses autode ja masinate hoolduse eriala ning töötanud antud erialal üle 10 aasta.

Kuidas me alustasime?

Õlikanepi kasvatamisega alustasime esmakordselt 2016.aasta kevadel. Oli üsna kiire aeg, sest eelmisel aastal taotletud PRIA noortaluniku toetuse positiivne otsus tuli novembris ning kevadel tahtsime kohe külvama hakata.

Janis ei suutnud kevadet ära oodata ja tegi esimese künni kohe peale jõululaupäeva. Kuna talv oli soe ja lund ei olnud, siis saigi tehtud esimene talvine künd. Kevad oli soe ja põllutööd said tehtud üsna varakult, seega sai ka kanep varem maha pandud.  Maha sai pandud 3 hektarit õlikanepit.

Terve suve ootasime hetke, millal saaks esimesed kanepiseemned põllu pealt ära koristada. Kätte jõudis see aeg septembri alguses, kui panime oma kollasele kombainile hääled sisse ning suundusime põllule. Kui kanepiseemned said kõik põllult ära koristatud ning kuivatist läbi lastud, siis sai lõpuks alustada tootmisega.

Meie esimesed Sativa kanepitooted

Tootmisega alustasime 2016.aasta sügisel, kui valmistasime ja pakendasime ome esimesed Sativa kanepitooted. Pakendamiseks valisime naturaalsed ja loodussõbralikud paberkotid, mida kaunistavad ilusad värvilised etiketid. 

Igal tootel on oma kindel värv. Kooritud kanepiseemnetel on kollane, kanepiõlil sinine, kanepijahul pruun, kanepiseemnetel roheline ning proteiinipulbril must.

Esimesteks Sativa kanepitoodeteks said meil kanepiõli, kooritud kanepiseemned, kanepijahu ja tavalised kanepiseemned.

Tootmise, müügi ja disainimise kõrvalt tegeleme ka uute toote turuletoomisega. 2017. aasta veebruaris  lisandus meie tootevalikusse kanepi proteiinipulber ning suvel kanepitee.