Tunne tegijaid

Oleme väike pereettevõte Võrumaal Rõuge vallas. Tegeleme alates 2016.aasta kevadest õlikanepi kasvatamisega. Saadud toorainest valmistame Sativa kanepitooteid, mille valmistamisega tegeleme peamiselt kahekesi. Vahetevahel kaasame ka teisi pereliikmeid. Elame ja toimetame Rõuge vallas Saarlasõ külas asuvas Kanarbiku talus.

  • Mina (Merle) olen varasemalt omandanud ärijuhtimise eriala Võrumaa Kutsehariduskeskuses ning läbinud Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis põllumajandustootja eriala. Peamiselt olen tegelenud raamatupidamise ning äriplaanide kirjutamisega.
  • Janis on kuldsete kätega andekas mees, kes oskab teha peaaegu kõike. Ta on omandanud Tartu Kutsehariduskeskuses autode ja masinate hoolduse eriala ning töötanud antud erialal üle 10 aasta.


Õlikanepi kasvatamine

Õlikanepi kasvatamisega alustasime esmakordselt 2016.aasta kevadel. Oli üsna kiire aeg, sest eelmisel aastal taotletud PRIA noortaluniku toetuse positiivne otsus tuli novembris ning kevadel tahtsime kohe külvama hakata. Janis ei suutnud kevadet ära oodata ja tegi esimese künni kohe peale jõululaupäeva. Kuna talv oli soe ja lund ei olnud, siis saigi Janisel tehtud elu esimene künd.

Terve suve ootasime hetke, millal saaks esimesed kanepiseemned põllu pealt ära koristada. Kätte jõudis see aeg septembri alguses, kui panime oma kollasele kombainile hääled sisse ning suundusime põllule. Kui kanepiseemned said kõik põllult ära koristatud ning kuivatist läbi lastud, siis sai lõpuks alustada tootmisega.

Sativa kanepitoodete valmistamine 

Kanepitoodete valmistamine, seejuures pakendamine ja sildistamine on kõik käsitöö. Pressime ise õli, koorime seemned, jahvatame ja sõelume jahu ning valmistame muid erinevaid kanepitooteid. Tootmine toimub peamiselt väikestes kogustes, et kõik tooted oleksid võimalikult värsked ja maitsvad.

Sativa kanepitooted on valmistatud peamiselt Eesti toorainest ning need ei sisalda säilitus-, lõhna- ega värvaineid. Meie toodete kohalikku päritolule viitavad ka meie toodetel olevad märgid: Ehtne Talutoit ja Uma Mekk.